FAQ

1. Kdo jste?
Jsme překladatelská skupina, která vznikla v srpnu roku 2010. Zabýváme se překladem anime a dorama.

2. Kdy vyjde další díl mého oblíbeného anime/ dorama?
Až vyjde, tak vyjde. Otázky tohoto typu nám prosím nepokládejte, akorát nás tím otrávíte. O stavu překladu vás budeme sami informovat.

3. Můžu se k vám přidat?
Momentálně nikoho nehledáme.

4. Překlad k anime nebo doramě které bych chtěl vidět ještě není.
Napište nám název, a pokud zaujme některého z našich překladatelů, je možné, že jej přeložíme.

5. Je možné spřátelit weby?
Samozřejmě, stačí jen napsat. Vyměníme si odkazy nebo v ideálním případě bannery.

6. Našel/Našla jsem chyby v překladu.
Je to možné. Co se týká gramatiky, nikdo není dokonalý a o nás to platí dvojnásob. U nesrovnalostí s anglickým překladem je to už něco jiného. Většina z nás překládá tzv. volným způsobem. I když se snažíme aby věty byly co nejpřesnější, častokrát zanecháme jen původní význam věty, protože to jinak nedává absolutně žádný smysl.

7. Budete překládat i hentai?
Klidně, pokud o to bude zájem.

8. Budete překládat yaoi nebo yuri?
Jasná věc. Jako správná yaoistka mám v plánu hned několik překladů. Jak to bude s yuri netuším, ale když se nám pod ruku namane něco dobrého, klidně to přeložíme.

9. Proč překládáte, anime, která už byla někým přeložena? Proč se raději nesoustředíte na ty nepřeložené?
Věc výběru je věc každého jedince. Ano, můžu přeložit spoustu ještě nepřeložených anime, ale k čemu mi to bude, když mě to nebude bavit a budu z toho znechucená? (viz HanSei) Každý překladatel si vybírá své projekty nezávisle na ostatních, čistě podle chuti a ani já nejsem výjimkou, takže nechci slyšet nic typu: „He? Proč překládáš D.Gray-mana? TNT už je za polovinou…“

10. Co je ten Discord chat/Neoexorcist chat?
Discord je komunikační program zaměřený převážně pro hráčskou komunitu. V podstatě je to náhražka Skype, Teamspeak, Ventrilo apod. Hlavní výhodou Discordu je možnost založit si zcela zdarma svůj vlastní server a pozvat tam lidi. Komunikovat společně pak můžete nejen písemně, ale i přes mikrofon. Program má českou lokalizaci a jeho oblíbenost stoupá nejen mezi hráči, ale i běžnými uživateli. Odkaz na stránky programu najdete zde. A odkaz na Nex server pak zde.