Anketa pro doramu

Ahoj! Už dlouho tu nebyla žádná anketa. A já mám problém. Nevím, na kterou doramu se mám vrhnout. Každá v sobě skrývá určitý problém a výzvu, které bych musel čelit. Každá dorama je v jiném žánru, má jinou délku, každá má z mého pohledu špičkové herce, atd. Takže nechávám na Vás, kdo sledujete mé překlady, aby jste byli strůjci mého osudu a vytyčili mi směr, kterým se budu ubíhat. Rozhodujte uváženě. Anketa končí 6.3. v 18:00.

9999O

8868O

6669O

 

Kliknutí na obrázek Vás dostane na akihabaru. Kliknutí na odkaz na upoutávku na youtube. A nyní krátce k jednotlivým doramám:

Mozu (Ťuhýk) : Kriminální drama. 2 série 10 a 5 dílů. „Kuraki je policejní inspektor, který přišel o ženu při výbuchu bomby, a chce se za každou cenu dozvědět, proč tam jeho žena byla a proč musela zemřít. Zároveň s kolegy Ósugim a Miki odhalí nájemného vraha pracujícího pod jménem Mozu a plán, který má rozvrátit národ. “ (Zíza)

Ando Lloyd (Android) : Sci-fi drama o androidech, budoucnosti i citech. 10 dílů. „Matsushima Reiji je geniální fyzik, který studuje teorii červích děr. Jednoho dne, je Reiji zabit. Jeho snoubenka Ando Asahi pracuje ve velké IT firmě. Po Reijiho smrti se ji někdo snaží zabít. Lloyd, který vypadá přesně jako Reiji, se objeví náhle. Pochází z roku 2113. Jeho úkolem je ji chránit. Lloyd neví, co znamená „láska“ a nechápe lidský hněv a smutek. Zpočátku Asahi  Lloyda nemá ráda, ale pomalu se její city začínají měnit.

Yae no sakura (Jaeina třešeň): Historické drama. Taiga – 52 dílů. Příběh se soustředí na Nížimu Jae, kterou hraje Haruka Ajase. Jae je zastáncem práv žen a příběh sleduje její cestu v Japonsku v době, kdy je otevřeno západním myšlenkám. Jae se narodila v rodině Jamamoto v Aizu, prefektura Fukušima. Její otec je dělostřelecký instruktor. Jae se více zajímá o zbraně než o šití. Učí  se střílet od svého bratra Kakumy a podílí se na bitvě o Aizu. (Už to tu kdysi bylo, že jsem to chtěl překládat.)

P.S. Pravděpodobně postupně přeložím všechny. Jde jen o to, co bude první. Mrzí mě, že jsem nepřekládal Mr. Brain. Někdo s tím pokračoval, nevím jakou to má úroveň. Pokud to v dohledné době nedokončí, možná bych to vzal na čisto od začátku. Kdyby někdo měl zájem o můj překlad, dejte vědět.

Kterou doramu překládat?

  • Yae no Sakura (Jaeina třešeň) - historické (59%, 22 Votes)
  • Ando Lloyd (Android) - sci-fi (24%, 9 Votes)
  • Mozu (Ťuhýk) - krimi (16%, 6 Votes)

Total Voters: 37

Nahrávání ... Nahrávání ...
You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Comments
  • Kridlisko 19/02/2016 at 19:35

    To je jasný jak facka, éra Meidži především! 🙂

  • Post a comment

    Threaded commenting powered by interconnect/it code.