Můj názor na paniku fansub scény by Kanda

Jelikož mě už vážně nebaví pořád číst v chatu ty kecy o kachnách a hoaxech, napíšu sem přímo svůj názor, aby si ho mohl každý přečíst. Je to odpověď hlavně pro Návštěvníka 478, který odkazuje na nějakýho týpka, kterej kromě toho, že neumí pořádně česky nejspíš není ani řádně informovaný. Lidi prostě nejsou schopný přečíst na fóru Akihabary všechny příspěvky, kde by se možná i něco dozvěděli, takže to napíšu sem.
Nevidím na tom žádný důkaz o kachně, protože jsem obě smlouvy sama četla. Nevím, jestli si toho někdo všiml, ale už minulý rok byl problém kvůli Boku no hero academia a to nebylo nic v platnosti. A Funimation pořádá lov na čarodějnice už dlouhé roky a tohle jim dá akorát lepší právní dostupnost k EU. Když dokázali hnát k soudu tisíc lidí za to, že si přes torrenty stáhli jeden blbej díl One piece, proč myslíte, že by nechali něco takového být?
Ano, CETA je obchodní smlouva mezi EU a Kanadou, kde se jedná o to, že Kanada bude dohlížet na to, aby se jejich majetek nezneužíval v EU a naopak. To mohli dělat i teď, ale soudit se interkontinentálně nebylo tak snadné, jako to bude teď. Tady nastává otázka jak moc bude Kanada spolupracovat s USA, popřípadě kolik společností s právy na anime si otevře pobočku právě u svých severních sousedů.
Ano, kromě Japonců mají práva na velkou řadu anime/mangy i Američani a další společnosti i z EU (Němci, Poláci, atd.), takže s tímhle argumentem neuspějete. Když se budete ohánět tím, že je to dostupné jen s anglickými titulky/dabingem a tak je to pro vás k ničemu, když tomu nerozumíte – smůla! Dostupné to je a nikoho už nezajímá, že anglicky neumíte.
Co se GDPR týče, ano jistá forma tu existuje už několik let. Jenže to není takový drobnohled, jaký se chystá. Tato dohoda se týká lepšího stopování osobních údajů a jejich skladování.
Problém je v tom, že pokud to budou chtít společnosti jako Funimation nebo Crunchyroll řešit, budou k tomu mít větší prostor. Východní Evropa je rájem pirátství a bude tomu tak dále, dokud se sem společnosti jako Netflix, Crunchyroll atd. nerozhodnou expandovat, což neudělají dokud tu bude pirátství. Takže je to takovej nekonečnej kruh, který se teď snaží tyto společnosti rozetnout, protože se k nám snaží prorazit.
Kdyby někomu ve Funimationu hráblo (a že jim tam hrabe pořád), můžou začít vést trestní řízení proti osobě/skupině s tím, že díky GDPR dostanou všechny údaje. Pokud jste četli nějaké řízení České protipirátské unie uvidíte, že to není tak hrozné, jak někteří lidé straší. Problém je v tom, že kvůli tahání po soudech můžete přijít o práci atd.
Kachna to tedy rozhodně není! Tyto smlouvy opravdu existují! Problém je v tom, jak si to lidí vyloží. Někdo nad tím mávne rukou a neřeší to, někdo to řeší až moc. Je to otázka povahy daného člověka. Nikdo neví, co se bude dít. Jestli se vůbec bude něco dít, ale nikdo to nechce riskovat. Copak si nezapínáte bezpečnostní pásy, když jedete autem? Nikdo neříká, že se nabouráte hned za rohem ulice, ale většina lidí to prostě nechce riskovat.
Nechte lidi, aby měli svůj vlastní názor. Lidi, co mají nejvíc keců jsou většinou ti, kteří mají s fansubem společného jen to, že jsou konzumenti. Myslíte, že je to hoax? Nice! Můžete si založit vlastní stránky a poskytovat tam nelegální obsah. Uvidíme, jak velká ramena budete mít tehdy, když budete v rizikové kategorii i vy. A než začnete argumentovat tím, jak jste techničtí antitalenti a anglicky neumíte, zamyslete se nad sebou.
Všichni se někdy museli to či ono naučit. Nikdo se nenarodil s danými znalostmi a na internetu existují miliony návodů jak na to, či ono. Osobně jsem antitalent na jazyky, ale s anime a mangou jsem začínala ve chvíli, kdy bylo českých překladů minimum a tak jsem musela zatnout zuby a anglicky se naučit. Trvalo to dlouho, ale uspěla jsem a teď čtu anglicky rychleji, než česky, takže na mě nevytahujte to, že chodíte unavení z práce a nechcete nad jedním dílem strávit tři hodiny. Sama jsem to dělala a vyplatilo se to. Over.

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.
Comments
 • Konec 04/01/2018 at 00:07

  Díky, jsem rád že to je konečně vysvětleno. Je už načase přestat s těmi kecy a zkrátka si počkat jak to bude.

 • Návštěvník_176 04/01/2018 at 00:34

  Krásně napsáno. A s tím učením jazyků bych řekl, že je to stejné jako s hubnutím. Většina lidí je prostě pohodlných a hledají pouze výmluvy, místo aby zatnuli zuby a něco pro sebe udělali. Ale třeba jednou přijde doba, kdy se i na jazykovou negramotnost bude posílat do lázní. 😀

 • Hadarak 04/01/2018 at 01:31

  Vďaka .. 🙂
  Hlavne za všetú tu snahu … ja osobne by som sa ani neobťažoval to takto vysvetlovať 😀
  Ešte raz diki za mnohé preklay, vďaka luďom čo sa nebáli zatnúť zuby a venovať sa v čse svojho osobného voľna šíreniu anime…
  Sme si všetci menej zdatný či lenivejší konzumenti mohli pohodlne pozrieť nieč nové a zabaviť sa.
  Ešte raz diki 🙂

 • upssInize 23/03/2021 at 17:56

  How do I move a thread to a different topic?
  hi all 🙂

 • Post a comment

  Threaded commenting powered by interconnect/it code.